Užsisakyti RSS tiekimą

Aromaterapija

Eteriniai aliejai, tai medžiagos turinčios stiprų aromatą, kurį gamina specialios augalo ląstelės, tačiau čia jos dar nėra vadinamos eteriniu aliejumi, tai tik ekstraktas. Kad šios medžiagos taptų eteriniu aliejumi, pirmiausiai jas reikia distiliavimo būdu ekstrahuoti.

Eteriniai aliejai yra labai koncentruotos medžiagos, todėl tik išimtinais atvejais juos galima naudoti neskiestus. Jie labai lakūs, veikiami oro, labai greitai garuoja. Todėl juos būtina laikyti sandariai uždarytuose buteliukuose ir panaudojus, tuojau pat vėl užsukti. Aliejams kenkia ultravioletinė šviesa, todėl juos reikia laikyti kuo toliau nuo saulės šviesos. Jie jautrūs temperatūrų svyravimams ir didelio triukšmo sukeltoms vibracijoms.

Eteriniai aliejai lengvai tirpsta riebiuose aliejuose ir alkoholyje. Netirpsta vandenyje, tik pasiskirsto paviršiuje.

Eteriniai aliejai - tai sudėtingi, daugiakomponentiniai, įvairios cheminės struktūros medžiagų mišiniai. Į vieno augalo eterinio aliejaus sudėtį gali įeiti nuo keleto iki keliasdešimties komponentų. Augalai juos kaupia žieduose, vaisiuose, šaknyse, šakniastiebiuose, medienoje, žievėje, o dažniausiai lapuose ir žolėje. Augalo eterinio aliejaus sudėtis įvairiose augalo dalyse gali skirtis.

Šiame skyrelyje rasite populiarius eterinius aliejus, kuriuos galite naudoti vonioms, masažams, inhaliacijai, dezinfekavimui, kosmetikos priemonių gamyboje.Aprašymuose pateikiame 2 eterinių aliejų poveikio kryptis: kosmetinį bei gydomąjį poveikį (kartu su psichoemociniu).

Vartojimo būdai ir dozės:
Tarptautinė aromaterapeutų federacija rekomenduoja aliejus naudoti tik išoriškai. Eteriniai aliejai yra labai koncentruotos medžiagos, todėl tik išimtinais atvejais galima naudoti neatskiestus. Juos paprastai reikia skiesti su baziniais aliejais.
Voniai: 8–10 lašų. Eterinio aliejaus tiesiai į vandenį geriau nelašinti, nes eteriniai aliejai netirpsta vandenyje ir plūduriuoja paviršiuje, todėl gali suerzinti odą. Prieš pilant eterinius aliejus į vonią, juos reikia ištirpinti stiklinėje kefyro, jogurto, pieno ar grietinėlės, saujoje jūros druskos ar valgomajame šaukšte augalinio aliejaus, ar sumaišyti su trupučiu medaus.
Masažui: 4–6 lašai į 20 g pagrindinio masažo aliejaus
Kompresams: 5–6 lašai į 0,5 l vandens.
Inhaliacijai: 2–3 lašai į 1 l karšto vandens. Jomis dažniausai gydomos peršalimo ligos. Į karštą vandenį įlašinami keli lašai aliejaus ir kvėpuojama garais.
Aromatinei lempai: 1–2 lašai 5 kv.m patalpos ploto;
Dezinfekavimui: Visi eteriniai aliejai naikina bakterijas ir neleidžia joms daugintis. Patys naudingiausi šiuo atžvilgiu yra bergamočių, eukaliptų, kadagių, levandų, arbatmedžio, ir rozmarino aliejai. Šiais aliejais galima dezinfekuoti patalpas, ypač kai sergama infekcinėmis ligomis. Pakankamai stipriu aliejaus ir vandens tirpalu galima nuplauti kambario baldų ir daiktų paviršių. 2-3 lašus įlašinkite plaudami grindis. Tačiau geriausia eterinius aliejus paskleisti ore.
Patalpoms: Galima naudoti oro gaiviklius (pasigaminkite patys - 2-3 lašai į 1 litrą vandens), difuzorius, kvapiąsias-aromatines lempas arba tiesiog 2-3 lašus užlašinti ant medžiagos skiautės, radiatoriaus ar elektros lemputes. Taip pat galima užlašinti kelis lašus mėgiamo eterinio aliejaus ant popieriaus šalia savo darbo vietos, ir leisti išgaruoti. Garindami eterinius aliejus ne tik patalpoje paskleisite gardų aromatą, kuris veikia psichoemociškai, bet ir išvalysite orą nuo bakterijų.

Prekės 1 iki 10 iš 40 viso

puslapyje
Puslapis:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Tinklas  Sąrašas 

Mažėjančia tvarka
 1. Apelsinų (tamsus, saldžiųjų) eterinis aliejus

  Apelsinų (tamsus, saldžiųjų) eterinis aliejus 5ml, 10ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Prasideda nuo: 3,00 €

  Šis aliejus išgautas šaltuoju spaudimo būdu is vaisiaus žievės. Aliejus yra sodraus auksinio geltonumo ir kvepia apelsino žievele.Šis aliejus puikus antiseptikas, puikiai veikia antispazmiškai, skatina virškinimą, švelniai ramina. Apelsino aliejus normalizuoja žarnyno peristaltiką, padeda esant vidurių užkietėjimui, kelis lašelius įlašinti į masažinį aliejų ir masažuoti pilvo sritį. Apelsinų aliejus gera priemonė nuo nemigos. Sužinok daugiau

 2. Arbatmedžio eterinis aliejus 5ml, 10ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Arbatmedžio eterinis aliejus 5ml, 10ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Prasideda nuo: 3,00 €

  Arbatmedžio eterinis aliejus išgaunamas iš augalo lapų šaltojo spaudimo būdu.

  Aliejus blyškiai geltonas arba beveik bespalvis, jis turi stiprų kvapą, truputi panašų į eukalipto.

  Sužinok daugiau
 3. Bazilikų eterinis aliejus. 5ml, 10ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Bazilikų eterinis aliejus. 5ml, 10ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Prasideda nuo: 3,50 €

  Šis bazilikų eterinis aliejus išgaunamas iš Lamiaceae (Labiatae) bazilikų rūšies lapų garų distiliavimo būdu. Spalva yra gelsva, kvapas panašus į čiobrelių, tik aštresnis ir pikantiškesnis. Šiame bazilikų aliejus yra didesnis kiekis aktyviosios medžiagos linalolio, tai reiškia turi daugiau gydomųjų savybių. Bazilikai nuo antikos laikų, buvo vartojami krūtinės infekcijoms, virškinimo sutrikimams, geltai gydyti. Nuo galvos skausmo, migrenos, slogos. Daromos inhaliacijos. Bazilikų aliejus kelia nuotaiką, o vienas ankstesnių laikų žolininkas yra pasakęs, kad bazilikai" pašalina iš širdies melancholiškus garsus". Dažniausiai bazilikų aliejus naudojamas gydant įvairias kvėpavimo takų infekcijas. Jis pasižymi antispazminėmis savybėmis. Šį aliejų reikia gausiai praskiesti, tuomet jis puikiai tinka odai, gerina jos tonusą ir išvaizdą. Dedamas į vabzdžius atbaidančius preparatus.

  Sužinok daugiau
 4. Bergamočių eterinis aliejus, be bergapanteno. Kiekis 5ml, 10 ml, 15ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Bergamočių eterinis aliejus, be bergapanteno. Kiekis 5ml, 10 ml, 15ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Prasideda nuo: 3,00 €

  Tai šalto spaudimo būdu gautas eterinis aliejus, iš kurio pašalintas bergaptenas - medžiaga, sukelianti odos fotosensibilizaciją (padidėjęs odos jautrumas saulės spinduliams, kuris pasireiškia pigmentinėmis dėmėmis kontakto su eteriniu aliejumi vietoje); todėl šį aliejų galima saugiai naudoti ant odos net ir saulėtą dieną. Bergamočių aliejus turi antiseptinių savybių, tinka gydyti akne, riebią odą ir kitas odos infekcijas. Tinka maišyti į veido masažo aliejus. Būtent šis bergamočių aliejus be bergapteno, tinka egzemai, dermatitui gydyti. Nuimti stresą ir nerimą. Bergamotės aliejus malšina karščiavimą. Šis aliejus veiksmingas dezodorantas, tiek invidualiems poreikiams, tiek patalpoms. Dedamas į vabzdžius atbaidančius preparatus. Bergamočių aliejumi gydomi kvėpavimo takų ir virškinimo takų sutrikimai. Tinka lūpų pūslelinei gydyti.

  Sužinok daugiau
 5. Bosvelijų ( Frankincense ) ekologiškas etrinis aliejus 5ml, 10ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Bosvelijų ( Frankincense ) ekologiškas etrinis aliejus 5ml, 10ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Prasideda nuo: 7,00 €

  Bosvelijų eterinis aliejus gaunamas iš mažo medelio. Kaip pažeidžiama žievė, lašeliais iš medžio ima sunktis sakai, o iš jų garū distiliavimo būdu ekstrahuojamas eterinis aliejus. Bosvelijų aliejus turi antiseptinių, sulaikančių kraujavimą, raminančių, tonizuojančių, atsikosėjimą lengvinančių savybių. Bosvelijos plačiai naudojamo kvepalų, kosmetikos ir medicinos pramonėje.

  Sužinok daugiau
 6. Čiampakų lapų eterinis aliejus 5 ml,10 ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Čiampakų lapų eterinis aliejus 5 ml,10 ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Prasideda nuo: 25,00 €

  Baltažiedės čampakos (Michelia alba) gali išaugti į gana didelius medžius su išvaizdingais plačiais, dideliais lapais ir mažais, minkštais ir labai aromatingas žiedais. Michelia alba yra labiausiai egzotiškas ir brangus aliejus, kuri tradiciškai naudojamas Azijos šventyklų ceremonijų metu, pažymėti gimimui, mirčiai ir švenčių dienomis. Eterinis aliejus, dėl savo egzotiško kvepalo, dažnai naudojamas kvepalų, muilo kūrėjų. Sodrus kvapas, gali užgžti kitų aliejų aromatą, dėl šios priežasties turi būti naudojamas tik mažais kiekiais.

  Sužinok daugiau
 7. Ciberžolių eterinis aliejus 5ml, 10ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Ciberžolių eterinis aliejus 5ml, 10ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Prasideda nuo: 3,00 €

  Šis eterinis aliejus pagamintas garų distiliavimo būdu ir ciberžolės šaknų. Pagrindinė ciberžolės šaknų sudedamoji dalis - kurkumenas , kuris suteikia ciberžolei anti-uždegiminių, anti-oksidacinių savybių. Ciberžolė aliejus naudojamas mišinyje su Bosvelijų eteriniu aliejumi, tinka gaminant priešuždegimines ir nuskausminimas priemones. Tinka naudoti artrito ir sąnarių priežiūrą raumenų skausmui. Turi antimikrobinių, priešgrybelinių, antiseptinių, antiparazitinių, antivirusinių savybių. Ciberžolė aliejus taip pat žinomas, kaip plaukų slinkimą mažinanti priemonė. Ciberžolės eterinis aliejus gali būti naudojamas gaminant daugybę odos priežiūros produktų: gydyti žaizdas, egzemą, raukšles, odos pigmentaciją, spuogus, psoriazę, įpjovimus, nudegimus, bei odos infekcijas. Puikiai tinka stimuliuojančiam, energizuojančiam masažui daryti, vonioms, kai reikia pakelti nuotaiką, įkvėpimo.

  Sužinok daugiau
 8. Čili sėklų eterinis aliejus 5 ml, 10 ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Čili sėklų eterinis aliejus 5 ml, 10 ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Prasideda nuo: 3,00 €

  Čili sėklų eterinis aliejus išgaunamas garų distiliacijos būdu iš Aitriosios Paprikos sėklų. Eterinis aliejus yra pusiau klampus, tamsiai raudonos spalvos. Jis turi nuostabų gydomųjų savybių, įskaitant gebėjimo skatinti kraujotaką, todėl ypač naudingas gydant žaizdas, skatina plaukų augimą, pateikdamas gyvybiškai maistinių medžiagų į galvos odą.

  Sužinok daugiau
 9. Cinamonų žievės eterinis aliejus. 5ml, 10ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Cinamonų žievės eterinis aliejus. 5ml, 10ml, 15 ml Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Prasideda nuo: 3,00 €

  Cinamonų žievės eterinis aliejus išgaunamas garų distiliavimo būdu. Cinamonų aliejus malšina mėšlungį, reguliuoja daugelį virškinimo sutrikimų. Dėl šildomojo poveikio šis aliejus padeda sumažinti pirmajai gripo stadijai būdingą skausmą ir šaltkrėtį, taip pat karščiavimo sukeltą silpnumą. Padeda atsistatyti po ligos. Labai nedidelį kiekį įmaišius į masažinį aliejų, ištrinti odą. Masažas su cinamonų lapų aliejumi padeda gydyti raumenų ir sąnarių skausmą, skatina kraujotaką. Dedamas į vabzdžius atbaidančius preparatus.

  Sužinok daugiau
 10. Citrinų eterinis aliejus. 5ml, 10ml, 15 ml. Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Citrinų eterinis aliejus. 5ml, 10ml, 15 ml. Siunčiama tiesiai iš gamintojo "Best Natures Cosmetic", KANADA

  Prasideda nuo: 3,00 €

  Citrinų eterinis aliejus spaudžiamas iš žievės šaltojo spaudimo būdu. Viena iš svarbiausių citrinų aliejus savybių - gebėjimas stimuliuoti baltuosius kūnelius, kurie organizmą saugo nuo infekcijos. Turi daug baktericidinių savybių, neleidžia bakterijoms plisti. Tinka išsiplėtusioms venoms gydyti.

  Sužinok daugiau

Prekės 1 iki 10 iš 40 viso

puslapyje
Puslapis:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Tinklas  Sąrašas 

Mažėjančia tvarka